Nová spoločenská hra

pre každého mačkomila

Zachráň mačky z ulice!

V tejto hre sa nájde každý mačkomil! Ponor sa do ulíc mestečka a zachraňuj pouličné mačky. Spravuj vlastný útulok, adoptuj zachránené mačky a dozeraj na materiálne a finančné vybavenie svojho útulku. A hádaj čo? V hre ti bude pomáhať čierna mačka. Lebo čierna mačka nosí šťastie. 

Hra (nielen) pre deti

Zasejte deťom lásku k zvieratám už v útlom veku. Ukážte deťom, ako sa starať o zvieratká v núdzi. Naučte ich, že zvieratká sú cítiace živé tvory. Že ich musíme chrániť. Že potrebujú našu pomoc. Že dobro a nezištnosť je to, čo náš svet potrebuje. Naučte ich to hravou formou.

Okrem úcty k zvieratkám sa deti učia aj vzájomnej spolupráci. Hru môže hrať každý samostatne alebo aj v tímoch. Cieľ je spoločný (a pre nás mačkárov vysnívaný): zachrániť všetky mačky na ulici! 


Princíp hry

Založ vlastný útulok a vydaj sa do ulíc mestečka zachraňovať pouličné mačky. Na záchranu mačiek potrebuješ materiálne vybavenie, ktoré získaš od svojich podporovateľov alebo za adopcie mačiek do nových vysnívaných domovov.

Odchyt mačiek však nie je jednoduchý. Každá je iná a každá má svoje vlastné potreby. Niektoré mačky z ulice sú plaché, niektoré majú zranenia, iné sú vyhladované. Na niektoré platí krmivo, na niektoré až odchytová klietka. Bez veterinára to taktiež nepôjde. Chod útulku je celý na tebe. Musíš mať dostatok krmiva či peňazí, inak hrozí, že zachránené mačky skončia opäť na ulici. Adoptuj ich preto čím skôr.

Lokálny výrobok

Hra vznikla pod rukami slovenskej autorky, slovenskej ilustrátorky a slovenského výrobcu. Hru sme pre vás vymýšľali, tvorili a navrhovali s láskou a radosťou. Kúpou hry podporíš lokálnych tvorcov. Ďakujeme.

Niečo navyše: kartová hra

 Potrebujete si od prevádzkovania útulku oddýchnuť? Vyskúšajte kartovú hru, v ktorej hľadáte zhodné dvojice kariet - mačiek. Karta s čiernou mačkou nosí šťastie - komu zostane na ruke, ten vyhráva.

Spoločenská hra obsahuje 2 hry v 1. Karty s mačkami využijete v oboch hrách. 

Kniha Čierna mačka nosí šťastie

Prečítajte si príbeh čierneho mačiatka o ktorom panuje povera, že nosí nešťastie

Určite ste už počuli tvrdenie, že keď vám čierna mačka prejde cez cestu, prinesie to smolu. Že čierna mačka nosí nešťastie. Ešte aj v tomto storočí sa stretneme s takýmito stredovekými názormi a poverami. 

No je čas s nimi nadobro skoncovať. 

O čom je kniha Čierna mačka nosí šťastie? 

Na svete je veľa malých opustených mačiatok bez domova. Malých čiernych mačiatok najmä, pretože tie čierne nikto nechce. Jedno z nich je hlavnou postavou tejto knižky. Samé sa pretĺka životom, až kým jedného dňa narazí na ľudí... a tu sa príbeh iba začína.

Knižka je najmä o vzťahu mačky a človeka. O tom, aká hlboká môže byť láska aj o tom, aká hlboká môže byť nenávisť. O tom, že každá mačka, bez ohľadu na farbu kožúška, si zaslúži poznať ľudské pohladenie a teplo domova. O tom, ako veľmi máme tie chlpaté klbká radi. O tom, že rozdávajú toľko lásky, že jej je dostatok na to, aby sme ju šírili ďalej - do sveta a medzi ľudí. 

 Pre koho je kniha určená?

Pre deti aj dospelých. 

Pre tých, ktorí majú alergiu na mačky aj pre tých, ktorí na ňu neveria. Pre tých, ktorí mačky kŕmia bežným krmivom aj pre tých, ktorí na krmivo stratia celú výplatu. Pre tých, ktorí majú telefón plný mačacích fotiek aj pre tých, ktorí založili každej mačke vlastný Instagramový profil. Pre tých, ktorí púšťajú mačku na balkón aj pre tých, ktorí ju púšťajú von na dvor.
Pre služobníkov mačiek čiernych, ale aj všetkých iných farieb kožúškov.


No najmä pre tých, ktorí majú radi mačky. A ktorí majú mačky radi len trochu, aj pre tých - pretože z nich raz určite budú tí najväčší mačkomilovia.Kniha Čierna mačka nosí šťastie

Príbeh čierneho mačiatka vás zavedie do malého mestečka, v ktorom stále panuje starodávna povera, že čierna mačka nosí smolu. Povera, že keď vám čierna mačka skríži cestu, prinesie to nešťastie.

Keď sa jedného dňa v uliciach mestečka zjaví malé čierne mačiatko, osamotené a hladné, narazí na zaujaté pohľady, plné nenávisti a predsudkov. Ako ďaleko môžu obyvatelia mestečka zájsť v snahe zbaviť sa ho? Nájdu sa aj takí, ktorí ho nebudú kvôli čiernemu kožúšku súdiť? Veršovaný príbeh napovie, či sa mačiatku podarí prekonať predsudky ľudí voči jeho farbe kožúška.


Čím si môžete spraviť radosť?

Kategórie