Spoločenská hra Zachráň mačky z ulice

Obľúbené

Založ si vlastný útulok, vydaj sa do ulíc mestečka a pomáhaj pouličným mačkám.

Hra je určená pre deti od 6 rokov. Je určená pre 2 - 6 hráčov. Hra nemá jazykové ombedzenie, je obrázková, preto jej porozumejú všetky deti.

Hra obsahuje: 1 herná plochu, 27 kariet mačky, 72 kariet záchrana, 1 herný plán, 6 postavičiek, 1 kocku

Hra obsahuje 2 hry v 1 - stolová hra "Zachráň mačky z ulice" a kartová hra "Čierna mačka nosí šťastie". S kartami mačiek sa dokonca zahráte aj pexeso. 


33,00 € 39,00 €

Zachráň mačky z ulice!

V tejto hre sa nájde každý mačkomil! Ponor sa do ulíc mestečka a zachraňuj pouličné mačky. Spravuj vlastný útulok, adoptuj zachránené mačky a dozeraj na materiálne a finančné vybavenie svojho útulku. A hádaj čo? V hre ti bude pomáhať čierna mačka. Lebo čierna mačka nosí šťastie. 

Hra (nielen) pre deti

Zasejte deťom lásku k zvieratám už v útlom veku. Ukážte deťom, ako sa starať o zvieratká v núdzi. Naučte ich, že zvieratká sú cítiace živé tvory. Že ich musíme chrániť. Že potrebujú našu pomoc. Že dobro a nezištnosť je to, čo náš svet potrebuje. Naučte ich to hravou formou.

Okrem úcty k zvieratkám sa deti učia aj vzájomnej spolupráci. Hru môže hrať každý samostatne alebo aj v tímoch. Cieľ je spoločný (a pre nás mačkárov vysnívaný): zachrániť všetky mačky na ulici!

Princíp hry

Založ vlastný útulok a vydaj sa do ulíc mestečka zachraňovať pouličné mačky. Na záchranu mačiek potrebuješ materiálne vybavenie, ktoré získaš od svojich podporovateľov alebo za adopcie mačiek do nových vysnívaných domovov.

Odchyt mačiek však nie je jednoduchý. Každá je iná a každá má svoje vlastné potreby. Niektoré mačky z ulice sú plaché, niektoré majú zranenia, iné sú vyhladované. Na niektoré platí krmivo, na niektoré až odchytová klietka. Bez veterinára to taktiež nepôjde. Chod útulku je celý na tebe. Musíš mať dostatok krmiva či peňazí, inak hrozí, že zachránené mačky skončia opäť na ulici. Adoptuj ich preto čím skôr.

Lokálny výrobok 

Hra je dielom slovenskej autorky, slovenskej ilustrátorky Adriky Černáčkovej a slovenského výrobcu. Kúpou hry podporíš lokálnych tvorcov. Ďakujeme.

Niečo navyše - "čierny peter" aj pexeso

Zahrať sa môžete aj krátku kartovú hru "Čierna mačka nosí šťastie", v ktorej hľadáte zhodné dvojice kariet - mačiek. Karta s čiernou mačkou nosí šťastie - komu zostane na ruke, ten vyhráva. Táto hra je vhodná aj pre najmenšie detičky

Zahrať sa môžete aj pexeso - hoci som na to pôvodne nemyslela, s kartami milých prítulných mašiek sa môžee zahrať aj túto legendárnu hru. Za tento nápad ďakujem vám, ktorí ste si hru objednali a napísali mi, že vás takéto pexeso bavilo. Mohlo by sa vám páčiť...